O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze reprezentacja Ukrainy grać będzie z reprezentacją Walii!

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze reprezentacja Ukrainy grać będzie z reprezentacją Walii!

Futbolowi fani z całego świata w minionym tygodniu z zaciekawieniem wyczekiwali na pojedynek kadry Szkocji z reprezentacją Ukrainy. Byłoby to absolutnie zwyczajne spotkanie jeszcze jakiś czas temu, jednak okoliczności mocno się zmieniły. To barażowe spotkanie na początku miało być rozgrywane 3 miesiące temu, jednak kłopotem była agresja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie spotkania barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin został ogłoszony na czerwiec i obydwie drużyny były gotowe do rywalizacji. Faworyta do wygranej w tym barażowym pojedynku z całą pewnością było naprawdę ciężko wytypować. Zawodnicy ukraińskiej kadry narodowej podeszli do tego barażowego spotkania z olbrzymią zawziętością, by zaprezentować światu, że są zjednoczeni a także przygotowani do rywalizacji na boisku.

Kadra narodowa Szkocji natomiast chciała potraktować to starcie jak każde inne. Selekcjoner powtarzał do swoich zawodników od początku meczu, że powinni być skupieni i nie mogą pomylić się. Reprezentacja Ukrainy znana jest z tego, że jest w stanie tworzyć niesamowicie szybkie kontry, które zazwyczaj kończą się golem. To starcie było naprawdę bardzo intrygujące i warto przyznać ten fakt. Jednak tego dnia piłkarze Ukrainy byli znacznie skuteczniejsi od swoich rywali. Gola numer jeden zdołali zdobyć w trzydziestej trzeciej minucie, gdy do siatki zdołał trafić Jarmołenko. Pierwsza połowa pojedynku barażowego była pokazem świetnej gry zawodników z Ukrainy, którzy efektywnie studzili zapędy ofensywne drużyny narodowej Szkocji. Rezultatem 1 do 0 dla reprezentacji narodowej Ukrainy skończyła się pierwsze 45. minut pojedynku barażowego. Mieliśmy okazję obserwować aż 3 gole w drugiej odsłonie tego spotkania. Dwa razy do bramki trafiali piłkarze ukraińskiej narodowej reprezentacji i raz gracze Szkocji. Pojedynek zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść Ukrainy. Ukraińska kadra wciąż ma szansę dostać się na mundial, który odbywać się będzie w Katarze dzięki zwycięstwu.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy