Przełomowy turniej - mundial 2022

Przełomowy turniej - mundial 2022

Dużymi krokami zbliżają się mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większa grupa płci męskiej z zafascynowaniem odlicza przyszłe godziny. W sieci występuje mnóstwo deklaracji apropo tego, która kadra zwycięży piłkarskie rozgrywki, a która posiada słabe szanse. Nie zabraknie też docinek w odniesieniu do przeróżnych sław piłki nożnej. Czy wyjątkowe historyczne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej doniosłe uniesienie?

Urok mistrzostw

Mimo pokaźnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które już się odbyły, obecne rozgrywki będą niezwykle unikalne. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również okazuje się szczególna, ponieważ rywalizacja sportowa wydarzy się w czasie jesieni. Jest to zarazem finalny turniej, gdy występować będą wyłącznie 32 ekipy piłkarzy, albowiem na kolejnym takim wydarzeniu, liczba drużyn rozszerzona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Kąśliwe komentarze w społeczeństwie piłkarskim

Nadchodzące pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są w większym stopniu dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Pojawiają się komentarze, iż wybór państwa, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskim towarzystwie dostrzegalne jest gigantyczne wzburzenie. Wokół mistrzostw świata w koło włóczyło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że podczas budowania obiektów sportowych i całego zaplecza, umarła ogromna liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Która drużyna podniesie w górę złote trofeum?

Pomimo wielkiej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, stawiając na przeróżne drużyny do podniesienia trofeum. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza świata musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy